Zaznacz stronę

Wielu rodziców zastanawia się nad ideą zakupu smartfona dla swojego dziecka, kierując się przede wszystkim potrzebą stałego kontaktu. Nie wiemy, jednak kiedy pociecha jest na to gotowa. Telefony mogą mieć bardzo negatywny wpływ na rozwój malucha, a dodatkowo łatwo je zgubić lub zepsuć. Stają się także dodatkowym gadżetem, za który trzeba regularnie płacić, zwłaszcza że nieautoryzowane maluchy często korzystają z płatnych aplikacji. Rozwiązaniem wszystkich tych problemów może być smartwatch, czyli zegarek telefon, który znajdziesz na https://smartsafe.pl/. Jakie są jego atuty?

Sklep meblowy online

galeriaszumen.pl

Smartwatch jako alternatywa dla smartfona – jakie ma zalety?

Smartwatch’e dla dzieci to inteligentne zegarki, które działają bez połączenia ze smartfonem. Dzięki temu, że maluch nosi go na ręku, znacznie trudniej jest mu go zgubić lub zniszczyć. Co więcej, rodzic poprzez aplikację w swoim telefonie ma pełną kontrolę nad tym, co aktualnie dzieje się z zegarkiem. Wie na przykład, kiedy dziecko próbuje go zdjąć. Smartwatch spełnia wszystkie funkcje, jakich potrzebuje młody człowiek z perspektywy rodziców, co oznacza, że można z niego i do niego zadzwonić.

Ma także wbudowany GPS, budzik i kilka opcjonalnych dodatków, które znacząco poprawiają bezpieczeństwo malca oraz komfort psychiczny rodzica. Po pierwsze, dzięki inteligentnemu zegarkowi zawsze wiemy, gdzie aktualnie znajduje się dziecko. Po drugie, możemy mieć wgląd w jego otoczenie poprzez podsłuch lub widok z obiektywu aparatu. Po trzecie, mamy możliwość ustawienia automatycznego odbierania wybranych połączeń, więc pociecha nie może zignorować naszych telefonów. Bonusem mogą być także aplikacje, które monitorują jego aktywność fizyczną.

Smartwatch dla dziecka pokrywa wszystkie potrzeby rodzica w zakresie bezpieczeństwa oraz utrzymania stałego kontaktu ze swoją pociechą. Dodatkowo nie musimy martwić się, że malec spędza za dużo czasu grając w gry na telefonie czy surfując przez internet. Odpowiednio dobrane funkcje pozwalają zachować optymalny poziom kontroli nad maluchem, co ma pozytywne znaczenie nie tylko dla rodziców, ale i dla samego dziecka, ponieważ wiedząc, gdzie się znajduje, możemy zapewnić mu większą swobodę przebywania poza domem.