Zaznacz stronę

Spór z kontrahentem może niestety przytrafić się każdemu. Specyfika pracy z innymi ludźmi niesie ze sobą ryzyko powstania nieporozumień. Jeśli coś takiego się zdarzy i konflikt wkroczy na drogę prawną, warto wiedzieć, gdzie można szukać pomocy. Nie każdy jest na tyle biegły w przepisach i sztuce negocjacji, aby samodzielnie rozwiązać swoją sprawę.

Pomoc prawna w trybie online

Często w sieci możemy natrafić na rozmaite fora, czy też strony, na których możemy szukać pomocy prawnej. Wielu profesjonalnych prawników działa częściowo w sposób zdalny, co może być sporym udogodnieniem. Powinniśmy jednak pamiętać, aby upewnić się, z kim nawiązujemy kontakt i kto udziela odpowiedzi na nasze pytania. Czasem w sieci udzielają się także miłośnicy prawa, którzy jednak nie są utytułowanymi specjalistami w tej dziedzinie.

Doradztwo prawne

Doradcy prawni to najczęściej osoby, które nie posiadają ukończonej aplikacji. Mogą jednak one w określonych przypadkach reprezentować nas przed sądem, pomagać w sporządzaniu pism, czy udzielać porad natury prawnej. Jeśli nasza sprawa nie wymaga zaangażowania adwokata, czy radcy prawnego, można się zastanowić nad takim rozwiązaniem.

Kancelarie, adwokaci i radcowie

Kancelaria prawna Elbląg, adwokat lub radca prawny to pojęcia, które niemal automatycznie kojarzą nam się z problemami prawnymi. Nic dziwnego – adwokat lub radca prawny ukończyli aplikacje i choć specyfika ich zawodów nieco się różni, to ich pomoc w wielu przypadkach – także sporu z kontrahentem – może okazać się nieoceniona.

Kiedy dochodzi do sporu z kontrahentem mamy kilka ścieżek załatwienia sprawy – możemy zwyczajnie próbować się porozumieć, co jednak nie zawsze jest zakończone sukcesem. Kiedy wkraczamy na drogę prawną, niezbędne jest nieraz formułowanie specjalistycznych pism zgodnie z wymogami, podjęcie negocjacji ugodowych lub przygotowanie do sprawy sądowej. Warto mieć do swojej dyspozycji profesjonalnego pełnomocnika, który może pomóc nam w kwestii ewentualnych wątpliwości i przeprowadzeniu całej sprawy.

Przeczytaj dodatkowo:

Jak unieważnić kredyt we frankach?