Zaznacz stronę

Prowadzenie księgowości to zajęcie dla wielu osób uciążliwe i długotrwałe. Dostęp do internetu, chęć oszczędności i rozwój technologii sprawia, że coraz większa ilość osób przenosi się do sieci, aby zarządzać swoją firmą w sposób odpowiedzialny i umiejętny. Dostępne aplikacje internetowe sprawiają, że księgowość online staje się coraz bardziej popularna. Warto postawić na pomoc biura rachunkowego, czy też prowadzić księgowość online?

Biuro rachunkowe a samodzielna księgowość online

Księgowość przez internet to opcja zastępcza dla tradycyjnych biur rachunkowych. Taka opcja jest tania i wygodna, jednak największym minusem w tym przypadku jest konieczność wypełniania dokumentów i porządkowania ich w taki sposób, aby żaden dokument nie uległ zgubieniu. Wiele stron internetowych, na których prowadzić można swoją księgowość, proponuje również pomoc doradców, którzy przez internet pomogą nam uporać się z wieloma niuansami. Taka usługa ponadto daje możliwość wglądu w dokumenty przez całą dobę, dzięki czemu możemy korzystać z nich wtedy, kiedy mamy na to czas i ochotę. Dodatkowo przedsiębiorca nie traci tutaj czasu na dojazdy.

Księgowość przez internet

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, księgowość przez internet jest znacznie tańsza, niż tradycyjna forma korzystania z biura rachunkowego. Dzięki przeniesieniu swojej działalności do internetu możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie! Korzystanie z biura rachunkowego to koszt około 300 zł miesięcznie, natomiast prowadzenie jej przez internet nie powinno przekroczyć 50 zł za miesiąc! Zazwyczaj ceny biur rachunkowych uzależnione są od rodzaju wykonywanych usług, a zwłaszcza od:

  • rodzaju księgowości,
  • ilości operacji w obcych walutach,
  • ilości księgowych dokumentów,
  • ilości zagranicznych operacji,
  • miasta, w którym znajduje się biuro rachunkowe Rzeszów.

Wszystkie te czynniki wpływają na cenę, jaką należy ponieść  za korzystanie z tradycyjnych biur rachunkowych. Czy to jest opłacalne? Biorąc pod uwagę ilość zaoszczędzonych pieniędzy dzięki prowadzeniu internetowej księgowości, okazuje się, że jest to nieopłacalne.